Salamura Yaprak - Hakiki Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı Resmi Online Satış Sitesi 0212 853 55 71

  Ekotaze Asma Bağ Yaprağı   Erbaa Bağ Yaprağı   Ev Yapımı Yaprak Sarma   Tokat Asma Yaprağı   Tokat Sarma Yaprağı   Tokat Yaprağı   Zeytinyağlı Sarma Yaprağı
Ana Sayfa İndirimdekiler Yeni Eklenenler Banka Hesap Numaralarımız Hakkımızda İletişim Bilgileri 30 Haziran 2022, Perşembe
Kategoriler
Yeni Eklenen Ürünler
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı Toptan Satış 40 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı Cam Kavanoz 500 gr
Mymescit İlk Namazım Çocuklar İçin Namazı Sevdirmenin En Kolay Yolu
Ekotaze Doğal Katkısız Süzme Çiçek Balı 1 KG
Öncüller Geleneksel Merzifon Şeker Pancarı Pekmezi 900 gr
Öncüller Geleneksel Merzifon Kayısı Marmelatı 830 gr
Öncüller Geleneksel Merzifon Erik Marmelatı 830 gr
Öncüller Geleneksel Merzifon Kızılcık Püresi Şeker İlavesiz 700 gr
Öncüller Geleneksel Merzifon Kızılcık Marmelatı 830 gr
Öncüller Geleneksel Merzifon Alıç Püresi Şeker İlavesiz 700 gr


a


Çok Satan Ürünler
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 5 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 3 KG
Tokat Erbaa Bizim Salamura Bağ Yaprağı 5 Kg
Tokat Erbaa Bizim Salamura Bağ Yaprağı 3 Kg
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 1 KG
Tokat Erbaa HAS Zeytinyağlı Sarma Salamura Asma Yaprağı 5 KG
Tokat Erbaa Zeytinyağlı Sarma Yaprağı 5 Kg
Tokat Erbaa HAS Zeytinyağlı Sarma Salamura Asma Yaprağı 3 KG
Tokat Erbaa HAS Zeytinyağlı Sarma Salamura Asma Yaprağı 1 KG
Tokat Erbaa Bizim Salamura Bağ Yaprağı 1 Kg
Sitemizden
Yaprak Sarma Tarifleri
Ekotaze Asma Bağ Yaprağı Video
Asma Bağ Yetiştiriciliği
Yaprak Sarması
Ekotaze Tokat Erbaa Yaprağı
Sarma Yaprağı Müşteri Yorumları
Tokat Erbaa Yaprağı Toptan Satış
Basında Tokat Yaprağı
Tokat Erbaa Salamura Yaprağı
Garanti Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Hakkımızda
Ödeme Bildirim Formu
Ödeme Seçenekleri
PTT Posta Havalesi ile Ödeme
Siparişim Kaç günde ulaşır?
SMS Gönderin Sizi Arayalım
Yaprak Sarması Tarifleri
Telefonla Sipariş Destek Hattı
Yardım
    Basında Tokat Yaprağı


a

Tokat Erbaa Sarma Yaprağı Seksenler'de...


Erbaa’da üretilen ülke çapında Tokat Yaprağı olarak bilinen Erbaa Yaprağı şehrimiz ve çiftçimiz için önemli bir gelir kaynağı.
(Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım)

Bizde bağcılık bir kültürdür. Bağcılık tarımsal anlamda Erbaa ekonomisinin en büyük girdisidir. Yaprağımız altın değerindedir. (Eski Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan)

Türkiye 'de haklı bir üne sahip ve Tokat yaprağı olarak bilinen asma yaprağının yaklaşık yüzde 90'ının Erbaa ilçesinde üretiliyor. (Erbaa Has Yaprak Hakan Özalp)

Yaprak alanlara tavsiyem Tokat'lı olduklarına veya Tokat'tan getirdiklerine tam kanaat ederse o satıcıdan yaprak alsınlar.

Ha öbür yapraklar yenmez mi? Onlar da yenir de, Tokat'ın yaprağının damak tadı daha bir değişik. Yoksa İzmir'in yaprağı da var.

O da güzel ama Tokat gibi damak tadında biraz noksanlık var diyelim  (Çiftçi Mustafa Asar)

Neden Tokat Erbaa Yaprağı ?

Yaprak üretiminin yüzde 90'ı Erbaa tarafından karşılanıyor. Erbaa'lı artık kendi adı altında yaprağının satılmasını istiyor.


TOKAT’TA BAĞ YAPRAĞI ÖNEMLİ BİR PAZAR OLUŞTURUYOR ( 8 Temmuz 2015 - Milliyet )

Tokat’a özgün yöresel lezzetler arasında yer alan salamura bağ yaprağı önemli bir pazar oluşturuyor.
Ülke genelinde ismiyle marka olan Tokat bağ yaprağı lezzeti ile sofraların vaz geçilmezleri arasında yer alıyor.

20 yıldır yaprak işi ile uğraşan Mustafa Asar, bağ yaprağının bölge ekonomisine önemli bir katkısı olduğunu söyledi.

Türkiye’de Tokat Yaprağı denildiğinde Erbaa’nın akla geldiğini ifade eden Asar, “Yaprak paketleme fabrikaları var. Onun dışında Meydan Çarşısı’nda tezgahımız var.

Bu tezgahta salamura yapıp vatandaşlara satıyoruz. Tokatlı rağbet gösteriyor. Bağ bahçelerinde yaprak ihtiyacını karşılayanların yanı sıra ticari olarak üretimde yapanlar var.

Paketleme tesislerinde çalışan onlarca insan var. Tokat yöresinde üreticisinden satıcısına kadar bağ yaprağı önemli bir pazar oluşturuyor" dedi.

Tokat yaprağı adı altında piyasada satılan bağ yaprakları olmasından muzdarip olduklarını ifade eden Asar, “Yaprak alanlara tavsiyem Tokatlı olduklarına veya Tokat’tan getirdiklerine tam kanaat ederse o satıcıdan yaprak alsınlar.

Ha öbür yapraklar yenmez mi? Onlar da yenir de, Tokat’ın yaprağının damak tadı daha bir değişik.

Yoksa İzmir’in yaprağı da var. O da güzel ama Tokat gibi damak tadında biraz noksanlık var diyelim” diye konuştu.
Asar, tarladan 6,5-7 lira aldıkları bağ yaprağını işleyerek salamura yaptıktan sonra 9 liradan sattıklarını sözlerine ekledi.

 

Erbaa Yaprağı Avrupa Yolunda ( 10 Ağustos 2015 )

Tokat'ın Erbaa ilçesinde yetiştirilen, kendine has aroması ve damarsız özel dokusuyla yurtiçinde aranan ürünlerden biri olan asma yaprağı artık tüm Avrupa'da satışa sunulacak.

İlk kez 4 yıl önce Avustralya'ya ihraç edilen yaprağın ününün sınırları aştı. Bu yıl Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika ve Avusturya'da yaşayanlar da Erbaa yaprağının tadına bakabilecek.

Yurtdışına yaprak ihracatı yapan firmanın sahibi Hakan Özalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de haklı bir üne sahip ve Tokat yaprağı olarak bilinen asma yaprağının yaklaşık yüzde 90'ının Erbaa ilçesinde üretildiğini belirtti.

Erbaa yaprağının kendine has bir aroması bulunduğunu, ince ve damarsız yapısıyla en çok tercih edilen asma yaprağı arasında yer aldığını vurgulayan Özalp, yaprağı Türkiye genelinde İstanbul ağırlıklı olmak üzere pek çok kente gönderdiklerini anlattı.

Firmalarının 8 yıldır yaprak paketleme işi yürüttüğünü dile getiren Özalp, ilk olarak mayıs ayında başlanan hasadın ardından yaprağın tuza basılma işlemlerinin yaklaşık 40 gün sürdüğünü belirtti.

Ardından yıkanan yaprakların paketlenerek satışa uygun hale getirildiğini kaydeden Özalp, son 4 yıldır da bu paketleri yurtdışına da gönderdiklerini dile getirdi.

Özalp, "Erbaa'mızda mayıs ayında toplanmaya başlayan yaprağın ilk paketlemelerini yapıyoruz. Yaprak, bu yıl geçen seneye göre daha verimli. Kalite daha fazlaydı. Dolu ve yağmur olmadı. Biz de toplanan Erbaa yapraklarını paketleyip satışa başladık" dedi.- Bu yıl Avrupa da tadacak

Yaprakta geçen yıl 10 bin ton olan rekoltenin bu sene bin ton civarında arttığını belirten Özalp, "Yaprağımıza yurtiçinden talep fazla. İstanbul ağırlıklı olmak üzere yurtiçinde birçok yere gönderiyoruz.

Yurtdışına Avustralya ile ihracata başladık. Son bir kaç yıldır bazı Avrupa ülkelerine yaprak gönderiyorduk.

Bu sene büyük bir firmayla anlaşarak inşallah bütün Avrupa'ya Erbaa yaprağını göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

Avrupa'da Çin ve Amerika'nın yanı sıra farklı birkaç ülkenin daha yaprağının satıldığını aktaran Özalp, şunları söyledi:

"Yabancıların marketlere giderek Erbaa yaprağını aldığını biliyoruz.

Yurtdışında Erbaa yaprağına ilgi ve alaka fazla. Avrupa'da Çin, Amerika ve bazı ülkelerin yaprakları da var ama Erbaa yaprağının yerini tutmadığını söylüyorlar.

Erbaa yaprağı tül gibi incedir. Damarsızdır. Kendisine has bir aroması vardır. O nedenle bir tadan bir daha bırakmıyor.

Bu sene inşallah Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avusturya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat yapacağız. Geçen seneden itibaren Almanlar da yaprağı tüketmeye başladılar. Israrla Erbaa yaprağı istiyorlar. Yıllık 100 ton civarında yaprağı yurtdışına ihraç ediyoruz."

Erbaa’da Bağ Yaprağı Yarışması ( 08 Temmuz 2015 )

Erbaa’da 22. Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa etkinlikleri kapsamında bağ yaprağı yarışması düzenleneceği bildirildi.

Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa etkinliklerinin üçüncü günü 24 Temmuz Cuma günü Park Vadi’de gerçekleştirilecek.

Erbaa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında en iyi yaprak üreten çiftçi ile en iyi dolma saranlar yarışacak.

Bağ yaprağının ince ve damarsız olması, rengi ve büyüklüğü gibi kriterlerin değerlendirileceği yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyeler takdim edilecek. Çevre köy ve şehir merkezinden her vatandaşın katılabileceği yarışmaların bir diğeri ise yemek yarışması olacak.Zeytinyağlı ve baklalı dolma sarma yarışmasında bir dakika içinde en çok dolma saran ödül kazanacak.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, festivalde Erbaa’nın en değerli ürünlerinden biri olan bağ yaprağını tanıtmak istediklerini ifade ederek, “Erbaa’da üretilen ülke çapında Tokat Yaprağı olarak bilinen Erbaa Yaprağı şehrimiz ve çiftçimiz için önemli bir gelir kaynağı. Çiftçimizin ürettiği en iyi yaprağı seçmek için bir yarışma düşündük.

Diğer yandan yarışmalara renk katmak amacıyla en iyi dolma saranları da bu yarışmalara dahil ettik” dedi.

Öte yandan yarışmalara katılmak isteyenler 20 Temmuz’a kadar Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kültür Şefliği’ne gelerek kayıt yaptırabilecek.

Tokat Yaprağının Hasadı Başladı ( 29 Haziran 2015 )

İlçeye bağlı 20 köyde üretilen yaprağın hasadı köylüler tarafından yapılıyor. Toplanan yapraklar önce varillere konuluyor.

Daha sonra yapraklar büyük poşetlere tuzla basılarak salamura olması için yaklaşık 25 gün bekletiliyor.

Bekletilen yapraklar 25 gün sonra işletmelerde paketlenerek satışa sunuluyor.

Asma yaprağı üreticisi Mustafa Karagöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 40 yıldır yaprak üretimi yaptıklarını söyledi.

Erbaa’nın birçok köyünde yaprak üretiminin yapıldığını anlatanKaragöl, “Köylerimizin birinci geçim kaynağı yaprak. Köylülerimiz bazıları 10 dönümlük alanda üretim yapıyorlar. Bazıları ise 20 dönümlük alanda üretim yapıyorlar.

Biz yaprağın dönümünde 20 bin lira kazanıyoruz” dedi.Bağcılığın tarımda en kolay işlerinden birisi olduğunu dile getiren Karagöl, şunları kaydetti: “Akşama kadar sıcakta çalışmıyorsun.Sabah 5’te giriyorsun.

Saat 1 de bırakıp gidiyorsun. Bu sene soğuklar etkiledi. Bazı bağlarımızda yanma var. Yaprak ve üzümde noksanlık var ama yine de memlekette bağcılık her sene artıyor. Temmuz ayının sonuna kadar yaprak hasadımız devam ediyor.

Erbaa’nın yaprağı daha lezzetli, daha talı, daha aromalı. Yaprağımızın tüketimi daha rahat.” – Tokat yaprağı tescil çalışmaları sürüyorİlçede ürettikleri yaprağın tescili için çalışmalarıh sürdüğünü aktaran Karagöl, “Yaprağımıza tescil alınması bizim için kolaylık olacak.

İstanbul’da Manisa ve Ege yöresinin yapraklarını Tokat yaprağı diye satıyorlar. Yaprağın patentli olursa saha iyi olacak” dedi.

Erbaa Ziraat Odası Başkanı Arif YılmazKöksal da Tokat yaprağının tesillenmesi için gerekli başvuruyu Türk Standartları Enstitüsü’ne yaptıklarını belirtti.Köksal, “En kısa sürede sonuçlanmasını bekliyoruz.

Birçok yerde Tokat yaprağı olmayan yapraklar Tokat yaprağı diye satılıyor.

Patent alınsa bu suistimallerin önüne geçilir” diye konuştu. Yaprak toplayan köylülerden Asiye Aslan ise sabah 5’te çıktıkları hasadı öğlen bire kadar sürdürdüklerini belirtti.

Bu saatten sonra sıcak olduğu için hasat yapmadıklarını anlatan Aslan, “Günlük 750 kilo ve 1 ton arası yaprak toplanıyor.

Toplayan kişiye göre bu rakam da değişiyor” ifadelerini kullandı.

Ürün Arama

Alışveriş Sepetiniz

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor...

Haftanın Ürünleri

Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 1 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 1 KG
83,33 TL + KDV
İndirimli 83,33 TL + KDV
KDV Dahil 90,00 TL
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 3 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 3 KG
111,11 TL + KDV
İndirimli 73,98 TL + KDV
KDV Dahil 79,90 TL
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 5 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 5 KG
185,19 TL + KDV
İndirimli 110,19 TL + KDV
KDV Dahil 119,01 TL
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 5 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı 5 KG
185,19 TL + KDV
İndirimli 110,19 TL + KDV
KDV Dahil 119,01 TL
Tokat Erbaa Bizim Lüx Salamura Bağ Yaprağı Cam Kavanoz 6 Adet 500 gr
Tokat Erbaa Bizim Lüx Salamura Bağ Yaprağı Cam Kavanoz 6 Ade
166,67 TL + KDV
İndirimli 100,93 TL + KDV
KDV Dahil 109,00 TL
Fatma Sultan Sarılmış Pişirilmemiş Zeytinyağlı Yaprak Sarması 2 KG
Fatma Sultan Sarılmış Pişirilmemiş Zeytinyağlı Yaprak Sarmas
148,15 TL + KDV
İndirimli 119,44 TL + KDV
KDV Dahil 129,00 TL
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı Toptan Satış 12 KG
Ekotaze Tokat Erbaa Asma Bağ Yaprağı Toptan Satış 12 KG
444,44 TL + KDV
İndirimli 369,44 TL + KDV
KDV Dahil 399,00 TL
Ekobahçe İlk Hasat Soğuk Sıkım Naturel Sızma Bebek Zeytinyağı 250 ml
Ekobahçe İlk Hasat Soğuk Sıkım Naturel Sızma Bebek Zeytinyağ
27,69 TL + KDV
İndirimli 18,43 TL + KDV
KDV Dahil 19,90 TL

tokat erbaa salamura sarma asma bağ yaprağı

ağı siparişi

tokat asma dolma yaprağı

 


erbaa


Sitemizden Kredi kartı, kapıda ödeme ya da havale/ eft ile alışveriş yapabilirsiniz ( EFT/ Havale ile Yapılan Alışverişlerde %3 İndirim Uygulanır. )


yapraksitesi.com bir NETPA MARKET Bilgisayar Reklamcılık Turizm San. Tic. LTD. ŞTİ. kuruluşudur. Şirketimiz güvencesinde güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Şirket Adresimiz: Cumhuriyet Mah. 1985.Sok. No:2/6 ESENYURT / İSTANBUL - TEL: 0 212 853 55 71

Copyright © 1996 - 2018 Netpa Market Bilgisayar Reklamcılık Turizm San. Tic. LTD. ŞTİ

erbaa yaprak, erbaa has yaprak, tokat has yaprak, erbaa yaprağı fiyatı, tokat yaprağı fiyatı, tokat yaprağı toptan satış, tokat yaprağı nerede satılır, tokat yaprağı özellikleri, salamura yaprak fiyatı, salamura yaprak sarması, ev yemekleri yaprak sarma, online yaprak siparişi, asma bağ yaprağı, erbaa asma bağ yaprağı, narince üzüm yaprağı, zeytinyağlı yaprak sarması, zeytinyağlı yaprak sarma, yapraksarma, yapraksitesi, manisa yaprağı, manisa sultaniye yaprağı